Що таке мановакуумметр? Призначення та застосування мановакуумметра

Це прилад для вимірювання та контролю вакуумметричного тиску. Мановакуумметр –
має шкалу з негативними значеннями для вимірювання вакуумметричного тиску, а також шкалу з позитивними значеннями вимірювання абсолютного тиску.

Призначення пристрою мановакуумметра.

За допомогою мановакуумметра вимірюють надлишковий тиск, як манометричний, так і вакуумметричний. Прилад служить для вимірювання двох типів тиску – надлишкового тиску та одночасно тиску розрідженого газу. Тобто. мановакууметр вимірює манометричний та вакуумметричний тиск. Це комбінований прилад, який складається з манометра та вакуумметра.

Область застосування мановакуумметра.

Даний прилад широко використовують у промисловості з метою екологічного контролю викидів у навколишнє середовище речовин виробництва, а також контролю вентиляції приміщень, в яких здійснюється виробничий процес і для контролю тих процесів. Завдяки наявності спеціального обладнання – герметичних камер тощо. такі об’єкти дають можливість створювати розрядження (вакуум).

Це устаткування необхідне тих підприємств, де широко застосовують пристрої, створюють вакуумметричний тиск. А саме – у харчовому, хімічному та фармацевтичному виробництвах, але використовується в сукупності з мембранним роздільником. Також мановакуумметр потрібен на підприємствах тепло-водопостачання та у спеціалізованих лабораторіях.

Серед мановакуумметрів особливе місце посідають аміачні (фреонові). Їх застосовують у харчовій промисловості. Цей вид приладів відрізняється стійкістю до корозії. Корпус та внутрішня конструкція аміачного мановакуумметра виконані з нержавіючої сталі. Прилад підходить для використання у харчовій галузі.

ЩО НЕОБХІДНО Врахувати ПРИ ВИБОРІ МАНОВАКУУМЕТРА.

Важливо враховувати, що змінне навантаження не повинно виходити з діапазону 2/3 вимірювальної шкали, а постійне – з діапазону 3/4.

Короткострокові навантаження не повинні перевищувати 110% значення шкали.

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ МОДЕЛІ МАНОВАКУУММЕТРІВ.

Прилади, що мають різьблення М20*15, вважаються найпопулярнішими. Така різьба властива практично всім з’єднанням, які виготовляються на вітчизняному устаткуванні, у тому числі система опалення та система подачі води. Потрібно враховувати, що різьблення М20*15 і різьблення G1/2 мають велику схожість. Якщо підключати технічний мановакуумметр з різьбленням М20*15 в перехідники, крани або з’єднання з різьбленням G1/2, це призводить до пошкодження всіх різьбових з’єднань, і прилад залишається без гарантії. Для не фахівця досить складно визначити вид різьблення на око. Тому, купуючи прилад, необхідно звертатися до фахівців, які допоможуть визначитися з моделлю мановакуумметра.