Питання-відповідь щодо приладів вимірювання тиску

Чи висота над рівнем моря впливає на показники вимірювання тиску?

Не чинить, оскільки вимірюється перепад тиску навколишнього середовища.

Яка реакція вимірювальної системи для диференціальних манометрів моделі з мембранами, якщо перевищується верхня межа результатів вимірювання?

Якщо перевантаження в межах допустимого діапазону, це не викличе незворотних пошкоджень вимірювальної системи, оскільки безпека надлишкового тиску на нижніх і верхніх межах до робочого (PN40, PN100, PN250, PN400), досягається за рахунок опорних металевих елементів поверхні.

Який рівень температури газу в криогенних судинах у момент досягнення вимірювального приладу?

Кріогенний газ знаходиться в газоподібному стані при кімнатній температурі та тиску. При охолодженні та стисканні газ переходить у рідину. Газ після охолодження стискається та скорочується його обсяг, тому всередині посудини можна зберігати досить велику кількість газу. Рідкі гази, які прийнято зберігати у закритих судинах, – це азот, аргон, кисень, зріджений природний газ, вуглекислий газ та окис азоту.

Максимально низька температура для рідкого газу вміщеної всередину судини становить -196° С в рідкій фазі азоту, якщо є близько 1 бар всередині судини. У разі збільшення температури газу його тиск відповідно збільшується. Місткість для рідких газів складається з двох судин – внутрішньої та зовнішньої, з’єднаних сталевими прутами. Між ними існує вакуум. Наявність вакууму створює ізоляцію внутрішньої судини від впливу температури навколишнього повітря, щоб мінімізувати вплив довкілля. Дві трубки з’єднують внутрішній посудину з вимірювальним приладом, встановленим поза резервуаром. Перша трубка приєднує манометр до верхньої частини судини – газова фаза. Друга трубка приєднує манометр до нижньої частини судини – рідка фаза. Коли газ у трубі виходить межі зовнішньої посудини він перетворюється на газоподібний стан. Перебуваючи у трубці, газ стає рівним температурі навколишнього середовища раніше, ніж він досягає манометра. Внаслідок цього температура газу в трубці знижується, зовні судини – температура навколишнього середовища. Для кріо Датчиків максимально низька допустима температура окр. середовища від -40 ° С. На момент досягнення манометра, середовище завжди в газоподібному стані.

Навіщо на корпус манометра нанесено «маленький жовтий прапорець»?

Манометри для діапазонів тиску 25 бар мають пробку наливного отвору. Вона позначена жовтим прапорцем. Цей прапорець закрито до встановлення приладу. При монтажі манометра слід відкрити жовтий прапорець. Це потрібно для того, щоб не допустити збільшення тиску в корпусі, що може призвести до зниження точності показників вимірювання манометра.

Які дії слід зробити, якщо температура вимірюваного середовища в місцях, де використовуються гідрозаповнені манометри, перевищує 100 ° С?

У цьому випадку можна застосовувати сифонні трубки або капілярні лінії, які виконуватимуть функцію додаткового елемента охолодження середовища.

До яких наслідків призведе робота в умовах порушення температурного режиму, вказаного в паспорті, для диференціального манометра з розділювальною мембраною з еластомеру (якщо робоча температура нижче температури навколишнього середовища)?

Оскільки мембрана даного приладу виконана з фторного каучуку FPM / FKM, або нітрильного каучуку NBR, вона має властивість застигати при низьких температурах. При роботі приладу в умовах, коли температура нижча, ніж температура навколишнього середовища, слід очікувати значного погіршення класу точності манометра.

Що мають на увазі під класом точності приладу?

Клас точності вказує на допустиму похибку виміру у відсотках від вимірюваного діапазону.

У чому різниця між стандартним приладом та виконанням підвищеної безпеки?

Версія манометра підвищеної безпеки (позначення S3 EN837) в конструкції має додаткову стінку між циферблатом і вимірювальною системою. Крім цього, корпус приладу має задню стінку, яка в разі потреби може бути повністю видавлена. Скло для даної версії манометра виготовляється з безпечного скла, що ламінує. У разі накопичення надлишкового тиску в корпусі приладу (зокрема від розриву трубки Бурдона), цей тиск вийде через задню стінку, яка викидається з корпусу манометра. Через скло скидання тиску не відбувається, тому ризик поранитися уламками пошкодженого скла відсутня. Контрольно-вимірювальні інструменти WIKA маркуються на циферблаті як “S” у гуртку.

Навіщо потрібен п’яти-ходовий кран?

Вентилі вирівнювання тиску (з вбудованими запірним, вирівнювальним та випускним клапанами) дають можливість чистити системи в 1-му або 2-х напрямках, не відключаючи прилад вимірювання тиску.

Навіщо потрібен однозахідний вентиль?

За допомогою вбудованого однозахідного вентиля вирівнювання тиску досягається рівномірна подача тиску на сторони більшого та меншого тиску. Це допомагаэ уникнути одностороннього навантаження як під час запуску, так і при експлуатації, а також для перевірки нульової точки в процесі експлуатації.

Навіщо потрібен три-ходовий кран?

За допомогою вбудованого триходового вентиля вирівнювання тиску досягається рівномірна подача тиску на сторони більшого і меншого тиску. Це допомагає уникнути одностороннього перевантаження як під час запуску, так і під час експлуатації, а також для перевірки нульової точки в процесі експлуатації.

У якому разі на шкалу наноситься маркування CE?

У разі якщо манометр повинен відповідати Директиві з обладнання, що працює під тиском (PED; > = 200 бар), Директиві з електромагнітної сумісності (наприклад, INTELLiGauge) або відповідати правилам безпечної експлуатації електротехнічних установок низької напруги.

У якому разі потрібно використовувати дросель?

Якщо відбувається різка зміна (стрибки) тиску, або при різкому збільшенні, як і при різкому зменшенні тиску.

Які типи вимірювальних приладів придатні для рідин з невеликим діапазоном вимірювання?

Для рідин, які мають невеликий діапазон виміру – до 16 мбар підходять мембранні манометри, т.к. у них передбачено самоочищення вимірювальної камери.

Чому не можна використовувати при роботі з агресивними середовищами?

У зв’язку з тим, що менший тиск (Мінус сторона) потрапляє всередину демонстраційної частини корпусу і тому шкала (зроблена з Al), стрілка (зроблена з Al), скло та інші елементи цієї частини корпусу взаємодіють з агресивним середовищем. Плюс сторона, що складається з капсули всередині, виготовлена з нержавіючої сталі, ця частина стійка до впливу агресивних середовищ.

З якої причини деякі типи манометрів можна використовувати в умовах температури навколишнього середовища, що не перевищує 60 °С?

У випадку, коли скло приладу виконане зі звичайного безпечного скла, то манометр можна експлуатувати лише до температури навколишнього середовища, що не перевищує 60 °C. Захисне скло манометра виконане із двох скляних дисків. Диски закріплені між собою за допомогою плівки. У випадку, якщо прилад працюватиме в умовах температури вище 60° С, плівка буде пузириться. Внаслідок цього виникнуть труднощі зі зчитуванням показань приладу. Якщо Ви потребуєте використання приладу в умовах температури вище 60 °C, можна зробити заміну скла приладу (наприклад, на скло з полікарбонату).

Для якої мети є гідрозаповнення?

Гідрозаповнення допомагає гасити коливання всередині корпусу приладу, що допомагає уникнути пошкоджень, які можуть бути викликані підвищеною вібрацією, а також збільшує тривалість терміну служби частин, що рухаються.

Чому в диференціальних манометрах з трубкою Бурдона в моделі 7 перепад тиску менше, ніж 1/6 верхньої межі вимірювання не допускається?

Для цієї моделі манометра постійний тиск відповідає 270 градусів повного кола шкали. Якщо при постійному тиску 10 бар, диференціальний тиск становить 1 бар, дві величини повинні бути розведені відносно один одного приблизно на відстані 27 градусів. Тому для того, щоб гарантувати зручність читання показань вимірювання, перепад тиску не повинен бути нижче 1/6 від повної шкали, що становить приблизно 45 градусів.

Мехатронні вимірювальні пристрої, що це?

Прилади, в яких електронні компоненти або вузли поєднуються з механічними вимірювальними інструментами, називають мехатронними. Чисто механічний циферблат, таким чином, співіснує з додатковим вихідним електричним сигналом, або електромагнітним реле. Такі прилади мають перевагу – у випадку, якщо джерело живлення або вимірювальний сигнал буде перервано або порушено, результати вимірювання, як і раніше, відображатимуться на циферблаті.

Яку інформацію несе аббравіатура PGT та PGS?

PGT – Pressure Gauge Transmitter – перетворювач тиску.
PGS – Pressure Gauge Switch – перемикач тиску.

Модель PGT – електромеханічний прилад вимірювання тиску, який працює без підключення до джерела живлення та одночасно видає електричний сигнал.
Модель PGS – електромеханічний прилад вимірювання тиску, який працює без підключення до джерела живлення та одночасно виконує функції перемикача тиску.

Перекидний контакт, що це?

У момент, коли установка досягає свого значення, одночасно NC ланцюг розмикається і ланцюг NO замикається.

Електроконтакт із магнітним підтиском, що це?

Це механічний контакт з комутаційним струмом до 30Вт та 50ВА. Цей контакт спрацьовує, якщо показник стрілки перевищує встановлене номінальне значення або падає нижче за нього. Ланцюг замикається, коли контактний важіль, що знаходиться на стрілці приладу, потрапляє в електричне поле постійного магніту, розташованого на стрілці електрокотактного механізму. Електроконтакт з магнітним підтиском, за рахунок тяжіння магніту має стійкість до вібрації. Ланцюг розмикається і відбувається відкриття пружини в той момент, якщо сила обернена.