Правила эксплуатації манометрів

Здійснення монтажу та демонтажу здійснюється лише за відсутності тиску в трубопроводі. Необхідно робити монтаж за допомогою гайкового ключа за штуцер.

Крутний момент має бути не вище 20 Нм.

З метою ущільнення з’єднання приєднання манометра до джерела тиску використовуйте кільця ущільнювачів (фторопластові або мідні).

Використання цієї мети підмоткових матеріалів – неприпустимо!

Підведення тиску проводиться трубопроводами, внутрішній діаметр яких повинен бути не менше ніж 3 мм.

Потрібно здійснювати подачу тиску плавно, рівномірно. У процесі зміни тиску його швидкість не повинна перевищувати 10% шкали в секунду.

Не провадити монтаж/демонтаж за корпус прилад. Не можна прикладати зусилля до корпусу!

Встановлення манометра в обов’язковому порядку проводиться через відсічний кран або клапан

.Остаточна установа приладу повинна відповідати нормам необхідним для його функціонування : корпус повинен бути розташований вертикально (припустиме відхилення не більше ±5° у будь-який бік) або відповідно до знаку робочого положення на циферблаті.

За умови вимірювання тиску середовищ з температурою, яка вища за максимально допустиму, потрібно перед приладом встановити відвід-охолоджувач. В цьому випадку буде максимально знижено похибку показань приладу в умовах впливу температури.

МАНОМЕТР НЕ ПІДЛЯГАЄ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЯКЩО:

  • прилад не працює;
  • є пошкодження скла;
  • рух стрілки стрибкоподібно або після вимірювання стрілка не повертається у вихідне положення (нульова позначка);
  • спостерігається перевищення допустимої норми похибки свідчень.

Якщо тиску немає, стрілка в нормі повертається до нульової позначки. Відхилення від «0» допустиме відповідно до граничного значення класу точності приладу. Якщо відхилення стрілки виходить за межі цієї ділянки, це говорить про те, що прилад несправний.