Клапан голчастий – конструкція, принцип роботи

Голчастий клапан – це конструкція з арматури, затвор, що рухається вздовж ущільнювальних поверхонь сідла, який виконаний у формі вузького конусного циліндра.

Форма, в якій виконаний затвор, забезпечує високий рівень герметичності пристрою та більш плавну зміну перерізу проходу зі збільшенням та зменшенням обсягу подачі робочого середовища. Високий ступінь герметичності клапанів дозволяє використовувати їх для середовищ у різних агрегатних станах – рідких та газоподібних. Голчасті клапани не мають аналогів і виробляються лише односідельними.

Широко застосовуються в промисловості з метою повного перекриття потоку робочого матеріалу, а також регулювання його тиску і витрати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пристрій. Принцип роботи.

Влаштування голчастого клапана включає корпус, кришку, затвор, шток (шпиндель). Клапан керується вручну або за допомогою приводу. Це відбувається шляхом передачі моменту, що крутить, від рукоятки або приводу до штока, що приводить у свою чергу в рух затвор. У результаті клапан відкривається чи закривається. Усередині корпусу знаходиться нерухомий елемент конструкції – сідло, через отвір якого проходить робоче середовище. Клапан повинен бути герметичний, тому місце затвора та сідла ретельно ущільнюється, щоб унеможливити зазори.

Конструкція.

Типовий вид конструкції даного пристрою передбачає керування за допомогою пневматичних приводів.
Залежно від розташування приєднувальних патрубків голчасті клапани бувають кутовими, в яких патрубки розташовуються під кутом один до одного, або прохідними, пристрій яких передбачає розташування патрубків або однієї осі або паралельно один одному.
Залежно від отворів, за допомогою яких приєднується пристрій до системи, клапани поділяють на двоходові та триходові.
Двоходові – які мають один отвір для впуску середовища та один для випуску, і триходові, у яких передбачено один отвір для впуску середовища та два для випуску.
За допомогою триходових клапанів можна перенаправляти потік середовища з одного відгалуження трубопроводу в інше.

Переваги та недоліки конструкції.

Серед переваг – висока герметичність, компактні габарити, швидке спрацьовування та потенційна можливість використовувати його в роботі з різними середовищами, в умовах широкого діапазону тисків та температур.

Недоліки – високий гідравлічний опір, протитиск робочого середовища, досить велике зусилля на привід для передачі крутного моменту.

Потік робочого середовища у трубопроводі перекривається за допомогою голчастого клапана, а саме за допомогою затвора, який має форму голки. Унікальна конструкція голчастого затвора дозволяє надійно забезпечити замикання потоків середовища, якою може бути пара або рідини.